Holčičí starosti aneb feng shui ženy

Feng Shui ženy

Ptala jsem se sama sebe, kdy nastala změna a bylo to tehdy, kdy jsem si přestala barvit vlasy.

Učení Feng Shui je unikátní v tom, že pracuje s vnějším prostorem a jeho přetvářením dosahuje změn vnitřních. Zvláště my ženy jsme geniální v tom, jak intuitivně podporujeme svoji vnitřní proměnu vnějšími možnostmi.

Ve chvíli, kdy se rozejdeme s partnerem nebo se rozhodneme k razantní změně v práci, neutíkáme se obvykle k tezím starověkých filozofů, ale vyrážíme na nákupy, ke kadeřnici, na kosmetiku. Nový účes či šaty nejsou jenom rozhazovačným rozmarem. Symbolizují naši ochotu k vnitřní změně. Přerod.  Pomáhají nám vysvléci se ze starého já a vykročit novým směrem.

Maska blondýny

Dlouhý čas jsem si nechávala odbarvovat vlasy a byla ze mě blondýna. Světlé dlouhé vlasy se mi líbily a maska blondýny byla dobrou ochranou, za kterou jsem pouštěla jen málokoho. Léta ubíhala a já jsem postupně začínala mít při pohledu do zrcadla pocit únavy. Cítila jsem přetvářku světlých vlasů, jejichž tmavé odrosty se musely pravidelně odbarvovat a začínaly se tou dlouhotrvající námahou trhat. Nepravda vlasů a vlastně i mého života mě ničila. Se změnou jsem váhala. Kadeřnice nebyla mým rozhodnutím nadšená, zrazovala mě. Lokny přesto skončily v koši a ze mě se stala bruneta.

Zrcadlo, kdo jsem?

Dostala jsem nový impuls k přemýšlení. Zpočátku jsem se nepoznávala v zrcadle, udiveně jsem pozorovala tu neznámou osobu.  Barva a střih změnily všechno. Kladla jsem si otázky.  Koho vlastně vidím? Co od života očekává? Jaká je její hodnota? Po čem touží? Co je na člověku důležité a co tvoří nevýznamnou slupku? Dokáže barva vlasů přetvořit člověka?

Generální úklid není příjemný

S brunetou přišel nový život. Doma jsem udělala velký úklid, přestavěla nábytek a nakoupila nový. Změnila jsem práci, životní styl. Začala jsem budovat jiné vztahy, někteří známí se vytratili.  Přišli noví. Ocitla jsem se na začátku. Nemohu říci, že bych se jenom dobře bavila. Snažila jsem se být k sobě upřímná a to mnohdy pořádně zabolí…

Mistři Feng Shui změny vitají

Každý jsme čas od času nespokojení. Při hledání změny se zdá první krok tím nejtěžším. Povzbuzující impuls naštěstí může přijít i z neočekávaných míst. Z nového uspořádání prostoru, při úklidu nebo po návštěvě kadeřnice. Udělejte akci. Starověcí mistři Feng Shui přece již přes tisíc let tvrdí, že i změna k horšímu je lepší než žádná… já jsem za tu svoji vděčná.


 

Pokud začnete u změn v prostoru, můžete se inspirovat také ve Feng Shui e-shopu.

 

 

 

Facebook komentáře

komentářů

Napsat komentář