Modrá je dobrá, ale jsou místa, kam nepatří

Zatelefonovala mi a domluvily jsme si schůzku. Zněla přesně tak, jako když se topí. Zalykala se slzami a její smutek byl jak moře, které nemá břeh, jen věčné pokračování. Probraly jsme všechno. Manžela, který jí oznámil, že kromě ní miluje ještě jinou ženu a ještě neví, jak to vyřeší. Mluvila o dvaceti letech vztahu, které jsou najednou po dvou měsících divné hry na schovávanou pryč. Mluvila o dětech a nevěděla, co bude dál. Scházel jí.

Když jsem dopila čaj a prohlížela si obývací pokoj, už neplakala. Krčila se na modré pohovce s nepravidelným hrubým vzorkem, žmoulala kapesník. Vyprávěla mi o tom, jakou měla radost z nábytku, co si právě před nedávnem koupili. Ale pak začal manžel hodně pracovat a vlastně ho viděla jen trochu o víkendech. Byl unavený, podrážděný, většinou klímal na sedačce. Právě tenhle kus nábytku kupovali spolu naposledy. Potom se už neshodli na ničem.

Sektor partnerství

Jednoduchá azurová pohovka stála podle metody Ba Gua v sektoru partnerství, vedle vysoké lampy a malého hranatého stolku, na zdi fotografie opuštěné postavy na mořském pobřeží. Vlastně všechno bylo podle Feng shui jaksi špatně. Hezké, umělecké, ale nepokojné. Předměty pouze po jednom. S druhým člověkem se tady nepočítalo. I na okenním parapetu se tísnila jako zosobnění nerovnováhy malá fialka vedle prosperujícího fikusu.

Symbolika barev

Modrá barva zosobňuje živel vody, který přináší do života změnu, novou energii, ale také vztahy a věci bere a odnáší. Do místa partnerství nepatří.

Ženská nakupovací mánie

O ženské nakupovací mánii se často žertuje a i my jsme se zachovaly přesně podle otřepaných vtipů. Toho odpoledne jsme vytvořily nákupní seznam. Nebyly v něm žádné šminky ani střevíčky, ale „záchranný“ okrový přehoz na sedačku, dvojice ladících polštářků, dvě stejně velké květiny… Lampa putovala na vhodnější místo i fotografie zmizela se zdi.

Zavolala mi, že se rozhodl zůstat, protože ji má rád a nechce ji ztratit. Začínají znova.

Facebook komentáře

komentářů

One Comment

Lenka Křivánková

Krásný příběh. Je kouzelné, jak se i malou změnou dají věci do pohybu… Moc se mi líbí ta symbolika fialky a fíkusu, osamocené postavy na fotce… nic není samoúčelné, jen to uvidět…

Napsat komentář