Co nám prozradí čínský kalendář a jeho zvířetník?

Prostor kolem nás není neměnný. Proměňuje se. Neznamená to jenom stárnutí, v přírodě přirozenou proměnu a vývoj ekosystému, ale i fakt, že totéž místo je ovlivňováno během let různými vlivy. Působí na něj čas a proměny energie. Podporující i ty negativní. (Čínský kalendář, který zaznamenává tyto vlivy, vytvořili učenci a mistři již před tisíci let.)

Čínský lunární kalendář

Základní cyklus čínského lunárního kalendáře trvá šedesát let a je tvořen pěti cykly po dvanácti letech. Během šedesátiletého cyklu se vystřídá dvanáct znamení čínského zvěrokruhu v kombinaci s pěti základními prvky. Proto roku vládne jednou myš s energií dřeva, potom dřevěný buvol, ohnivý tygr a králík…

Zvíře jako symbol

My, Evropané, nejsme odkojeni stejnou tradicí, a tak je někdy pro nás těžké vyznat se v jednotlivých znameních. Had, drak, ovce jsou pro nás téměř hanlivými označeními. Pokud někomu řekneme, že se chová jako vepř, vyvoláme nejspíš hádku. Nikoho nenapadne, že jsme mohli kromě nezdolného apetitu konstatovat, že je velmi pracovitý a vždy ochotný druhým nezištně pomoci… Když jednotlivá zvířata poznáme trochu blíže, zjistíme, že představují soubor určitých kvalit.

Čínský kalendář – každý rok je jiný

Stejné tendence se projevují i v roce, kdy podle astrologického kalendáře vládne některé ze zvířat.

Samotný název zvířete z čínského zvířetníku s jeho současnou dominantní energií ukazuje tendence, k jakým může ten nebo onen rok směřovat, které vlastnosti bude podporovat, jaké způsoby chování se nám „vyplatí“. Neznamená to ovšem, že nějaký rok je horší nebo lepší než jiný. Pouze v některých snadno uplatníme část svých vlastností a jiné bychom měli raději držet na uzdě.

Osobní Astrotyp

Rozhodně se nedá říci, že lidé narození v roce tygra jsou stejní. U všech se sice budou vyskytovat sklony k podobnému stylu chování, ale u každého budou jinak výrazné a projeví se v trochu jiných situacích. Je to dáno tím, že nejsme tvoření pouze jedinou energií, ale jejich souboremAstrotypem, který se dá vypočítat z celého data narození. Svou roli tedy hraje nejen rok, ale i měsíc, den a hodina narození. Dohromady nám vzniká jakýsi koktejl energií, prvků a tendencí symbolizovaných několika astrologickými zvířaty.

Máme možnost volby

Nyní začíná nový čínský rok zemského psa. Ať chceme nebo ne, přináší nám do života nové kvality i výzvy. Můžeme se tvářit, že nic takového neexistuje a spoléhat na neměnnost světa, nebo začít pátrat po možnostech, jak si ten nadcházející nový rok udělat krásným a pohodovým.

Nejluxusnějším darem, který jsme dostali při svém narození, je možnost volby. Je jen na nás, zda otevřeme dveře do tajemného světa energií, vědomě se necháme jimi inspirovat, uspořádáme svoje prostředí tak, aby se nám dobře žilo, nebo budeme doufat, že se nás okolní svět netýká.

 

Facebook komentáře

komentářů

Napsat komentář