Pozor, havárie vody znamená únik našich peněz!

Ráno jsem se cestou do koupelny šlápla do mokrého potůčku, který se poklidně vinul od vodovodních trubek pod schody, laškovně se vyhnul velkému květináči a pokračoval do kuchyně. Jeho stopy mizely až u lednice, kde se již tenčí pramínky schovaly mezi spáry jednotlivých prken. Nemám ráda, když doma něco nefunguje. Vím moc dobře, že voda ani trochu neprospívá naší dřevěné podlaze a navíc ji beru jako signál, že ani náš život není zcela v harmonii. Havárie vody je voláním domu i nás samých o pomoc.

Voda přináší i bere

Podle učení Feng Shui voda symbolizuje energii, která přináší do našeho života nové věci, kontakty a příležitosti. Zároveň je hybnou silou, která dokáže rozpohybovat náš život a pročistit ho. Bohužel se někdy může stát, že při naší nepozornosti, lenosti nebo kvůli nedostatku našeho zájmu odnese i věci, které bychom chtěli v životě mít, ale dostatečně si je nehlídáme.

Havárie vody je symbolickým únikem peněz

Snad každý chce mít v životě dost peněz. Voda, jako princip proměnlivé a aktivní energie, nám může pomoci rozhýbat naši situaci, přinést hojnost.

Když trubky nefungují, jak by měly, a potopa se rozlévá po jídelně, je to pro mě jednoznačným signálem, že musím nejen zavřít přívod vody a zavolat opraváře, ale ještě se jít podívat na naše účty, prozkoumat výdaje. Podívat se, kde ještě nám voda ubírá naši energii a životodárnou sílu.

Únik peněz může ukazovat na nebezpečí, že se naše plánovaná cesta prodraží, náš společník ve firmě si ulévá trochu víc peněz do své kapsy, nemáme zaplacené všechny pohledávky a úroky neúprosně naskakují…

Prostá řešení jsou nejlepší

Při opravách hledejme jednoduchá řešení. Může se stát, že způsob, jakým jsme měli věci propojené, byl vhodný pouze pro určitý čas a nyní musíme zvolit jiné řešení.

Paní Jana mi vyprávěla, jak doma úplně zapomněli, že vodu přečerpávají přes starou nádrž, která již před několika lety díky změnám vodovodního systému ztratila svoji funkčnost. Teprve, když se jim celý systém rozsypal, přišli na jednodušší řešení. To samé se jim také promítlo do jejich pracovního života. Byli donuceni přeorganizovat svoji firmu, aby se jim opět začalo dařit.

Berme havárie jako výzvy ke změně

Nehody v domácnosti, karamboly, rozbité věci nemusí nutně znamenat tragédii, i když v první chvíli vyžadují naši bdělou pozornost a stojí neočekávané peníze. Mnohdy nám jenom ukazují, že se náš život vychýlil z rovnováhy. Něco potřebuje spravit a vyladit.

 

 

 

Facebook komentáře

komentářů

Napsat komentář